úterý 25. srpna 2015

Recenze - Fangirl

Autorka: Rainbow Rowell
Přeložila: Jana Kunová
Nakladatelství: Yoli
Rok vydání (orig.): 2013
Rok vydání (cz): 2015
Žánr: román
Počet stran: 454
Počet kapitol: 38

Anotace:
Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji.
Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet.
Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?


Cath a její dvojče Wren nastupují na vysokou. I když jdou obě bydlet na kolej, pokoj nesdílí. Přetrhnou své sesterské pouto a začínají žít samostatně. Wren to snáší dobře a rozjíždí vysokoškolský život plný klubů, alkoholu a spousty nových přátel.
Cath se naopak uzavřela ještě víc do sebe. Kromě Wren jí v životě dělá ještě společnost psaní fanfiction o kouzelníkovi Simonu Snowovi.
Všechno by šlo pokojně v klidu, kdyby jí do života nevkročil 'věčně usměvavý' Levi.

Další skvělý příběh od Rainbow Rowell. Ačkoliv je dost odlišný od E&P (jiný rok, věk, prostředí i situace) autorka opět vytvořila postavy, které jsem si moc zamilovala.

Pokud jde o Cath. Tu jsem si oblíbila hned od začátku nejen tím, že ráda píše jako já, ale našla jsem i spoustu dalších podobností (fajn, tak až šíleně moc). Jak se říká vrána k vráně sedá :).

Levi mě překvapil stejně tak. S takovou osobností jsem se ještě nesetkala. Pozitivní a vysmátý (někdy až moc) 24 hodin denně. Kdybych ho uviděla jen pár minut s koutky dolů, myslela bych si, že je konec světa (proč se takoví muži už nevyrábí?).

A opět se tu taky najde pár rodinných problémů. Celý příběh tak perfektně ladí a já ho musela hltat celé dny než jsem se nedostala na konec.

Obálka je perfektní. A navíc vždy za každou kapitolou najdete odstaveček z Cathiných povídek, a to potěší. Moc jsem si Rainbow oblíbila a nemůžu se dočkat jejich dalších knih :).

Přes všechnu tohle chválu si musím ale znovu postěžovat na to, jak kniha končí. Stejné jako u E&P, strašně moc useknuté. Vypadá to, že to je autorčin podpis... Proooooč :'(?


Nakonec malý úryvek, co mě opravdu pobavil :D...

2 komentáře:

  1. Skvělá recenze :) Ten úryvek mě opravdu pobavil :D Fangirl už si chci dlouho přečíst, těším se, až se k ní dostanu :)

    OdpovědětSmazat
  2. Fangirl bych si hrozně ráda chtěla přečíst, ale když čtu, že je konec useknutý, tak nevím jestli se mi kvůli tomu bude kniha líbit. :)

    OdpovědětSmazat